Jeden z fanów Cyberpunka 2077 wyraził swoje obawy na Twitterze, czy przypadkiem powstająca gra CD Projektu RED nie będzie tytułem ekskluzywnym w Epic Games Store. Twórcy szybko mu odpowiedzieli.

Oczywiście wszystko wzięło się z historii z Metro Exodus, które na rok jest tytułem na wyłączność w Epic Games Store. Oburzenie graczy jest dość duże, a wielu z nich zastanawia się także, czy inne wielkie hity nie pójdą tą drogą. Jeden z użytkowników Twittera podzielił się swoimi obawami z twórcami Cyberpunka 2077. Z odpowiedzi jasno wynika, że CD Projekt RED nie jest zainteresowany tego typu współpracą.

Przypomnijmy, że spółka CD Projekt ma swój sklep GOG.com i platformę GOG Galaxy. To właśnie tutaj miała premierę Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści, która po pewnym czasie pojawiła się także na Steamie. Można też domniemać, że Cyberpunk 2077 jest powiązany z Microsoftem, na którego konferencji na targach E3 odbyła się premiera trailera. A przecież gigant z Redmont także posiada własny sklep.

Wątpię by Cyberpunk 2077 pojawił się – tak jak Wojna Krwi – tylko w sklepie GOG, a dopiero po jakimś czasie na Steamie czy w innych miejscach. Prawda jest taka, że wspomniany sklep ma gigantycznie mniejsze zasięgi niż np. platforma Valve. Z drugiej strony, CD projekt RED jest uwielbiany przez graczy, ale podjęcie takiej decyzji mogłoby mocno nadszarpnąć zaufanie do twórców.

Źródło: Gry-Online

Comments

comments