Co prawda targi E3 zakończyły się dawno temu, ale jakoś bez echa przeszła informacja o nagrodach dla Cyberpunka 2077.

Chodzi konkretnie o wyróżnienia dla prezentowanego dziennikarzom dema, które od wtorku może zobaczyć cały świat. Na targach w Los Angeles nagrody sypały się jak z rogu obfitości, czym został pobity rekord ustanowiony przez Wiedźmina 3: Dziki Gon. Mówił o tym Adam Kiciński na prezentacji wynikowej Grupy Kapitałowej CD Projekt.

„To ponad dwa razy więcej niż Wiedźmin 3: Dziki Gon na analogicznych targach, kiedy pokazywaliśmy go po raz pierwszy w roku 2013” – powiedział Adam Kiciński, prezes zarządu.

Patrząc na nagrody jakie otrzymał Cyberpunk 2077, oczekiwania są olbrzymie. Amerykański IGN dał wyróżnienia w kategoriach: „Gra targów E3”, „Najlepsza gra na Xboksa One”, „Najlepsza gra PC”, „Najlepsze RPG”, a także „People’s Choice of E3 2018” od czytelników portalu. Jako najlepszą grę targów C2077 wskazał też PC Gamer, a na polu pokonanych zostały inne dwie polskie produkcje: Dying Light 2 i Phantom Doctrine, a Gameinformer wybrał produkcję CD Projekt RED jako „Najlepszą grę targów” i „Najlepsze RPG”. A to przecież tylko część wyróżnień od największych i najważniejszych mediów całego świata.

Teraz czekam na informacje z gamescomu, bo zapewne i w Kolonii Cyberpunk 2077 zgarnął wywrotkę nagród. Przypomnę tylko, że Wiedźmin 3: Dziki Gon zgarnęło najwięcej nagród gry roku w historii, więc z tym rekordem Cyberpunk 2077 będzie miał już ciężko. Choć kto wie?

 

Comments

comments