Roczne sprawozdanie finansowe grupy CI Games to w większości już znane nam informacje. W dokumencie przygotowanym przez spółkę pojawiło się jednak kilka ciekawostek.

Największe to oczywiście wyniki sprzedaży poszczególnych gier stworzonych przez CI Games. Na pierwszy rzut oka wyglądają one imponująco. Sniper: Ghost Warrior – 7 mln sztuk, Lords of the Fallen – 9 mln sztuk. W praktyce jednak tak cudownie nie jest.

Na pierwszy ogień idzie seria Sniper: Ghost Warrior. Łącznie do tej pory sprzedano 7 milionów kopii gier z serii. Jak jednak spojrzy się na wyniki osiągane przez poszczególne odsłony widać w jak ekspresowym tempie spadała sprzedaż kolejnych części cyklu. To wszystko mimo skokowych wzrostów kosztów produkcji.

sniper ghost warrior sprzedaż

Jak widać przy każdej kolejnej odsłonie sprzedaż spadała o połowę (w przypadku S:GW3 podana liczba uwzględnia nakład zalegający na sklepowych półkach). Nic dziwnego, że Sniper: Ghost Warrior 4 pewnie nigdy nie powstanie. Przy takiej tendencji gra okazałaby się kosmicznym niewypałem. Co ciekawe o dwóch milionach sprzedanych kopii dwójki prezes CI Games mówił już… 3,5 roku temu! W dobie cyfrowej dystrybucji i wielkich wyprzedaży taki okres powinien pomóc znacząco poprawić wynik. Jako ciekawostkę napiszę, że mobilny Sniper: Ghost Warrior został już pobrany dwa miliony razy.

Pamiętajmy, że Sniper Ghost Warrior 2 to jest gra, która odniosła duży sukces rynkowy. Łącznie sprzedaliśmy około dwa miliony egzemplarzy. – Marek Tymiński, Money.pl, wrzesień 2014

Teraz Lords of the Fallen. W przypadku tej gry studio mówi o 9 milionach. Odnosi się to jednak do liczby graczy, którzy zagrali w tę produkcję. Obecność chociażby w Games with Gold i G2A Deal na pewno znacząco poprawiła rezultat, co niekoniecznie musiało przełożyć się na proporcjonalnie wysokie przychody.

Obecnie CI Games ciągle szuka ekipy, która stworzy Lords of the Fallen 2. W raporcie czytamy o prowadzeniu rozmów z kilkoma „uznanymi studiami”, które miałyby wyprodukować grę. Jakoś trudno mi wierzyć, że dla faktycznie porządnych i cenionych deweloperów współpraca z CI Games jest taką atrakcją. Będziemy jednak przyglądać się sprawie. Nudno na pewno nie będzie.

Comments

comments