Dzisiejsze popołudnie przynosi zapowiedzi dwóch produkcji mobilnych od studiów, które mogę pochwalić się sporymi sukcesami na tym rynku.

Na początek fabryka gier pt. Cherrypick Games. Warszawska ekipa produkuje kolejne tytuły taśmowa. Tym razem do sprzedaży trafiło Circles. To prosta gra, której mechanikę sami twórcy opisują jako „one tap gameplay”. Dużo więcej chyba nie trzeba mówić. Posiadacze sprzętów z systemem iOS już mogą pobrać Circles za darmo.

Nie wiem czy kolejna gra jest ciekawsza, ale na pewno bardziej rozbudowana. Tabasco Interactive po całkiem udanym debiucie z Star Horizon przygotowało małą produkcję pt. Kickerinho. Ponad 4 mln pobrań sprawiło, że studio postanowiło stworzyć kontynuację. W Kickerinho World dostępna będzie kariera oraz tryb wieloosobowy. Najbardziej rzuca się jednak w oczy zaawansowany system tworzenia wyglądu własnej postaci. Twórcy reklamują go takimi słowami:

Zmieniaj swój wygląd do woli – nowy Kickerinho pozwoli na pełną customizację postaci. Będzie multi-kulti i gender. Będą krótkie i długie spodnie, fryzury, okulary*! Mamy nawet „advanced pony-tail physics”™.

Aż strach się bać. Premiera dopiero w II kwartale tego roku. Platformy to iOS, Android oraz mobilny Windows.

Kickerinho World

Comments

comments