Jesteś w ciemnym pomieszczeniu, za plecami słyszysz jakiś dźwięk, odwracasz się i dostajesz zawału. Jeśli lubicie tego typu horrory, to poznajcie Rise of Insanity.

Co prawda studio Red Limb Studio ma już na koncie The Purge Day, horror dedykowany VR, ale to Rise of Insanity może zapewnić im sukces. Przede wszystkim dlatego, że gra wyjdzie na PC, a wirtualna rzeczywistość na HTC Vive, Oculus Rift i OSVR to opcja. W ich najnowszej grze wcielamy się w doktora psychologii, który bada „najmroczniejsze zakątki ludzkiego umysłu”. Celem jest poznanie prawdy o tym, co przydarzyło się twojej rodzinie.

Miałem okazję zagrać w demo Rise of Insanity podczas konferencji Digital Dragons i było dobrze. Co prawda przeżyłem ze trzy zawały, bo lokacje są mroczne a wydarzenia zaskakujące, ale po ograniu demonstracji poprosiłem o uruchomienie wersji VR. I nie, to nie dla mnie. I tak, jestem tchórzem. Zresztą zobaczcie chociażby trailer.

Rise of Insanity miało wyjść we wczesnym dostępie w sierpniu tego roku, ale twórcy poinformowali, że może być obsuwa. Chodzi o to, że zależy im na tym, by gra od samego początku oferowała wysoką jakość. To mi się podoba.

Comments

comments