Wszystkie przeszkody pokonane. Jest już na tyle blisko, że PlayWay wyznaczył nawet wstępną datę premiery.

Car Mechanic Simulator przeszedł bardzo długą drogę, aby wreszcie trafić na konsole. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że ostatecznie udało się zakończyć prace. PlayWay właśnie ogłosił, że gra przeszła proces certyfikacji na obu platformach – Xboksie One i PlayStation 4.

Wydawca podał nawet datę premiery. Wstępnie gra ma zadebiutował 25 czerwca. „Wstępnie”, to znaczy być może coś jeszcze się zmieni. Car Mechanic Simulator na konsolach pojawi się w pudełkowej dystrybucji, a więc być może z tego względu wydawca daje sobie możliwość drobnych korekt.

Car Mechanic Simulator na konsole, czyli co?

[AKTUALIZACJA] Otrzymałem od PlayWay potwierdzenie, że konsolowa wersja to port z PC.

[ORYGINALNA INFORMACJA] No właśnie, pojawia się pewna wątpliwość. W komunikacie opublikowanym przez PlayWay czytamy, że zakończony został proces certyfikacji gry „Car Mechanic Simulator”. Brak żadnego numerka (teoretycznie powinno to być 2018) budzi moje wątpliwości. W końcu właśnie w takiej formie wyszła wersja na urządzenia mobilne stworzona przez ECC Games. To ona później została wydana na Switcha, co zaowocowało strasznie słabym produktem (polecam moją recenzję). Oby więc port na Xboksa One i PlayStation 4 również nie był jakimś okrojonym z najważniejszych funkcjonalności tworem jedynie przypominającym wersję znaną z komputerów osobistych.

Oczywiście mogę niepotrzebnie robić zamieszane. Car Mechanic Simulator jeszcze nigdy nie był na konsolach Sony i Microsoftu, a więc teoretycznie nie potrzebuje tam numerka. Z marketingowego punktu widzenia używanie liczby „2018” obecnie, w 2019 roku, nie jest najszczęśliwszym rozwiązaniem. Możliwe więc, że przesadzam i to co wyląduje w czerwcu na Xboksie One i PS4 będzie świetnym portem najlepszej edycji serii, czyli tej dostępnej na PC i stworzonej przez Red Dot Games.

Comments

comments