Studio Bloober Team ogłosiło swoje plany na najbliższe dwa lata. Niestety mało szczegółowe. Mimo wszystko udało się zdobyć kilka cennych informacji o przyszłości krakowskiej spółki.

Bloober Team do końca 2019 roku planuje wydanie 4 gier. Pierwszą będzie Layers of Fear: Legacy, które trafi na Nintendo Switch w pierwszym kwartale 2018 roku. Kampania promocyjna ma ruszyć jeszcze w tym tygodniu. O pozostałych trzech grach niestety nic nie wiemy. Studio nie zdradziło czy to ich własne tytuły czy wydawane w ramach działalności wydawniczej ukrytej pod nazwą Feardemic. Mam jednak nadzieję, że jedną z produkcji jest powstające od lat Medium. Na pewno jednak nie wszystkie gry będą takiej samej wielkości. Wnioskuję to na podstawie cen, w jakich mają być sprzedawane – ogłoszony przedział to 20-40 euro/dolar.

Oprócz tego w najbliższym czasie Bloober Team planuje przeniesienie notowań swoich akcji z NewConnect na GPW. Powstanie również amerykański oddział. Bloober Team NA ma mieć siedzibę w Kalifornii i skupi się na działaniach związanych z promocją i sprzedażą gier spółki. Ostatnia ważna informacja jaka została przekazana dotyczy poszerzenia działalności w Polsce. Studio rozważa przejęcie „ciekawego podmiotu z polskiego rynku gier” (cytat via Piotr Babieno, prezes zarządu Bloober Team).

Możemy tylko spekulować o kogo może chodzić. W kraju horrorami (na tym gatunku chce się skupić studio) zajmuje się głównie Acid Wizard, twórcy Darkwood. Oczywiście nad Wisła powstało więcej produkcji z tego gatunku (np. niedawno wydane Hollow, nasza recenzja już niedługo), ale nie są to tytuły najwyższych lotów. Wątpię więc, aby Bloober zastanawiał się nad ich przejęciem. Z drugiej strony zawsze może chodzić o zupełnie nową ekipę, która dopiero szykuje swój pierwszy projekt.

Comments

comments