Gliwickie Carbon Studio idzie za wirtualnym ciosem. Po wydaniu Alice VR i The Wizards, pracują nad trzecia grą przeznaczoną urządzeniom VR i kontrolerom ruchu.

Kooperacyjna strzelanka Hussarion inspirowana jest słowiańską mitologią i historią Polski. A wszystko to umiejscowione w świecie przyszłości, gdzie Ziemię najechali obcy zwani Simargs. Dalej jest klasyka – chcą nas podbić, a bohaterowie mają ich powstrzymać. Gracz wcieli się z robotycznego super żołnierza, którego projekt powstał na podstawie huzarów, węgierskiej lekkozbrojnej kawalerii.

Studio Carbon zaprezentowało pierwsze demo, które powstało na silniku Unreal Engine. Prezentuje się całkiem przyzwoicie, a efekt możecie zobaczyć poniżej. Nie jest znana ani data premiery, ani platformy docelowe. Można luźno zakładać rok 2018 oraz prawie na pewno HTC Vive i Oculus Rift. Bo właśnie na te platformy powstały ich dwie wcześniejsze produkcje – Alice VR i The Wizards.

Hussarion powstaje dzięki środkom Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej, bo studio Carbon zostało nagrodzone grantem w ramach programu Developing of Creative Sectors w 2017 roku.

Comments

comments