Fury Unleashed – tak od teraz nazywa się Badass Hero, napakowana akcją produkcja ekipy Awesome Games Studio. Na tym jednak nie koniec zmian.

Twórcy tłumacząc zmianę nazwy twierdzą, że jednym z powodów są liczne modyfikacje tego, czym było Badass Hero w 2016 roku. Chociaż gra pod względem mechaniki jest tym samy, przez te dwa lata mocno zmienił się między innymi design. Powodów zmian było jednak więcej. Bardzo szczegółowo opisuje to Marcin Draszczuk, współzałożyciel Awesome Games Studio.

Zbyt wiele razy słyszeliśmy od graczy, że poprzedni tytuł wywołuje niepotrzebne kontrowersje i zdarza się, że ktoś rezygnuje z zakupu gry, tylko i wyłącznie z uwagi na ten aspekt. Nie był to jednak jedyny powód. Po miesiącach pracy nad grą styl graficzny The Badass Hero zmienił się tak bardzo, że odzwierciedlenie tej zmiany poprzez nową nazwę wydało nam się słusznym rozwiązaniem. Również dlatego, że zależało nam na tym, aby odciąć się od starszych materiałów promocyjnych, wypuszczonych jeszcze w 2016 roku, które zupełnie nie oddają aktualnej jakości i tego czym nasza gra obecnie jest. Jeśli nawet gracze nie pamiętają pierwszych projektów naszych postaci z dużymi głowami to cóż, Google nie zapomina. Na dodatek okazało się również, że poprzedni tytuł uniemożliwia nam skuteczne promowanie gry w mediach społecznościowych, których filtry reklamowe blokują możliwość jakichkolwiek aktywności wokół gry o takim tytule.

Z okazji zmiany nazwy twórcy opublikowali również nowy zwiastun. Potwierdza on wcześniej znane platformy docelowe – PC, Xbox One, PlayStation 4 oraz Switch. Premiera na początku 2019 roku.

Nowości w Fury Unleashed

Czemu jeszcze tyle czasu będziemy czekać na premierę? Twórcy ciągle dopieszczają swoją grę i uzupełniają ją o nowe elementy. Wraz ze zmianą tytułu zapowiedziany został między innymi lokalny tryb kooperacji. W pierwszej kolejności zostanie on udostępniony odwiedzającym Gamescom, później trafi na Steam Early Access. Oprócz tego ekipa Awesome Games Studio ogłosiła, że Fury Unleashed będzie posiadać muzykę skomponowaną przez Adama Skorupę oraz Krzysztofa Wierzynkiewicza. Ich prace możemy znać między innymi z Wiedźmina, Bulletstorma czy Shadow Warrior 2.

Comments

comments