Niezbadane są wyroki game devu. Podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi odbył się game jam, na którym powstała bardzo nietypowa gra, związana ze znanym polskim twórcą.

Adriana Chmielarza nie ma co przedstawiać. Metropolis Software House, Peoplke Can Fly i ostatnio The Astronauts. Prócz tworzenia gier lubi komentować politykę i wkurzać znajomych wchłaniać dobre jadło i zalewać je sporą ilością winem. By było kulturalniej, nazywa się to degustacją. Jesz, pijesz i oceniasz. I właśnie wybieranie wina przez Adriana Chmielarza stało się pomysłem na grę, którą na Komiks Game Jam 4 zrobił Paweł i Michał. Tytuł także jest niebanalny. The Wine Pairing of Adrian Chmielarz.

Chłopaki nie dość, że zrobili ją w 48 godzin, inspiracje zaczerpnęli też z gry Adriana – Zaginięcie Ethana Cartera, to jeszcze zgarnęli nagrodę dla Najlepszej Gry Edukacyjnej. Gratulacje. A co na to sam zainteresowany, Adrian Chmielarz? Zapytałem.

„Sądzę, że jest to bardzo fajne edukacyjne trololo. Grałbym.” – odpowiedział Chmielarz.

Dystans do siebie to podstawa. A poniżej wideo, które trzeba zobaczyć, a The Wine Pairing of Adrian Chmielarz możecie pobrać tutaj. I za takie między innymi projekty uwielbiamy game jamy 🙂

Comments

comments