Tak, tak, kolejna znakomita rodzima impreza i my tam będziemy. Dzięki współpracy z Krakowskim Parkiem Technologicznym blog Graczpospolita.pl został oficjalnym patronem medialnym jednej z największych imprez poświęconych cyfrowej branży rozrywkowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Jest to kolejna nasza wizyta, a wydarzenie to rozrasta się z roku na rok. W dniach 16 – 17 maja w Krakowie odbędą się wyjątkowe konferencje poświęcone m.in. grafice, programowaniu, udźwiękowieniu czy marketingowi związanemu z grami wideo. To tutaj można spotkać legendy świata gier, porozmawiać z twórcami, zobaczyć prezentacje wielu tytułów, wymienić się doświadczeniami i przekonać do siebie świat biznesu.

Ogłoszono już nominacje do prestiżowych polskich nagród Digital Dragons Awards, wiemy też jacy znani goście pojawią się tym razem w Krakowie. Jest to m.in. twórca Dooma i Quake John Romero, Feargus Urquhart i Chris Avellone – czyli osoby odpowiedzialne za serię Baldur’s Gate, Planescape Torment, KotOR 2 czy Fallout New Vegas, kompozytor Tomáš Dvořák odpowiedzialny za ścieżki dźwiękowe do serii Samorost czy Machinarium.

Prócz tego całe mnóstwo twórców pracujących w takich rodzimych studiach jak CD Projekt RED, Techland, 11 bit studios, CreativeForge Games, Bloober Team, Vivid Games, Wastelands Interactive, ATGames, Plastic, Anshar Studios czy GameDesire. Wszystkich gości możecie poznać na stronie Digital Dragons.

Przypomnę tylko, że w roku ubiegłym na DD pojawiło się 430 firm, a w konkursie na najlepszą grę niezależną wystawiło się 60 twórców. Jestem pewien, że tym razem po raz kolejny będzie lepiej i więcej. A pojawię się tam z ramienia Radia Szczecin, więc sporo informacji usłyszycie na pewno w audycji Giermasz.

Digital Dragons 2016
16-17 maj 2016
Przestrzeń wystawiennicza: Stara Zajezdna, ul. Świętego Wawrzyńca 12, Kraków
Konferencje: Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. Św. Wawrzyńca 15, Kraków
www.digitaldragons.pl
Bilety

Comments

comments