Festiwale gwiazdami stoją i nie ma znaczenia, czy są to osoby odcinające kupony od sławy sprzed 20 lat.

John Romero znany jest przede wszystkim z tego, że jest współzałożycielem legendarnego studia id Software. Wolfenstein 3D, Doom i Quake to jego krwawica, choć ultrasi wymienią jeszcze Hexen: Beyond Heretic i Heretic: Shadow of the Serpent Riders. Nie ma co ukrywać, że jego gwiazda wyblakła wieki temu, bo ww. gry powstały 20-23 lata temu. Z drugiej strony jego wkład w rozwój branży jest niepodważalny, więc w sumie jest dobra informacja.

Mimo zebrania wielu nagród jako twórca komputerowych, projektant i programista, poszedł w wielu kierunkach i na koncie ma także produkcje casualowe, mobilne czy MMO. Ostatnim jego dzieckiem jest studio Romero Games, które – jak zapowiedział w 2014 roku – tworzy nowego shootera.

„Jest współzałożycielem ośmiu znanych firm deweloperskich, takich jak Software, Gazillion Entertainment, Loot Drop (która obchodziła 5. rocznicę istnienia w 2015 roku) i najnowszej – Romero Games. Uznawany za topowego światowego projektanta gier, jego produkcje zdobyły ponad 100 nagród. Jako jeden z pierwszych wydawców indie Romero rozpoczął pracę w branży gier w 1979 roku, a następnie w 1981 przeniósł się do Apple II. Absolutny samouk. Romero jest współwłaścicielem Loot Drop i Romero Games i zamieszkuje w Galway w Irlandii.”

Przypomnę tylko, że Digital Dragons 2016 odbędzie się 16 i 17 maja w Krakowie. Mam nadzieję, że uda mi się wyrwać, choć wizja 12-godzinnej podróży nie jest za fajna.

Comments

comments