O poznańskim studiu Dark Stork wiemy niewiele, chociaż wywiad jaki udało mi się przeprowadzić ze współzałożycielem firmy pozwolił nieco rozjaśnić sytuację. Wtedy developer obiecywał, że tworzy grę AAA. Po pierwszej oficjalnej informacji na temat ich debiutanckiego projektu wiemy, że faktycznie szykuje się spory projekt.

Do prac nad grą zaangażowany został sam Jan A. P. Kaczmarek, który pełnić będzie rolę konsultanta artystycznego. Znany artysta (zdobywca Oskara za muzykę do filmu „Marzyciel” z 2004 roku) skomponuję ścieżkę dźwiękową do pierwszego projektu Dark Stork Studios. Sam kompozytor oczywiście jest bardzo podekscytowany współpracą.

„Tworzenie muzyki do gry wideo będzie dla mnie wspaniałą przygodą i dużym wyzwaniem artystycznym. Dark Stork Studios ma ogromny potencjał i cieszę się na naszą współpracę. Doceniam również, że studio ma siedzibę w Poznaniu i jest pionierem w branży gier wideo w stolicy Wielkopolski, podobnie jak festiwal Transatlantyk w dziedzinie filmu i muzyki. Ufam, że wspólnie stworzymy niepowtarzalną jakość na światowym rynku rozrywki elektronicznej”

Dodatkowo poznaliśmy kilka szczegółów natury technicznej gry. Po pierwszej prace trwają od marca 2013 roku, a więc stosunkowo krótko. Produkcja w chwili obecnej jest na etapie końcowego prototypowania. Obecnie zapowiedziana jest tylko wersja na PC, ale biorąc pod uwagę fakt, że tytuł powstaje na Unreal Engine 4, wersja na konsole nowej generacji zapewne również powstanie.

To tyle co wiadomo na temat pierwszej produkcji Dark Stork Studios. Niby studio nowe, kompletnie nieznane, ale pierwsze informacje dają nadzieję, że w Poznaniu powstaje całkiem ciekawy projekt. Warto będzie czekać na kolejne informacje.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.