Przed chwilą pisałem o zapowiedzi X-Morph: Defense, nowej grze szczecińskiego Exor Studios. Teraz ma dla Was sporo nowych szczegółów.

Deweloper postanowił od momentu zapowiedzi zasypać nas materiałami, dzięki którym wiemy czym będzie ich najnowsza produkcja. Fabuła wygląda następująco – X-Morph to obcy, którzy atakują Ziemię w poszukiwaniu cennych surowców. W grze nie będziemy się przed nimi bronić, tylko wcielimy się w ich rolę. Produkcja zawiera kilka interesujących mechanik. Przede wszystkim jest to tower defense z klasycznym rozstawianiem wieżyczek. Dodatkowo X-Morph: Defense zawiera elementy top down shootera, dzięki czemu samemu możemy sterować statkiem i niszczyć jednostki wroga. Jak to w praktyce wygląda widać na poniższym zwiastunie.

Oczywiście Exor nie odkrywa Ameryki łącząc tower defense z grą akcji. Było już kilka takich produkcji, ale X-Morph: Defense wyróżnia się na ich tle kilkoma elementami. Pierwszy to destrukcja otoczenia. W czasie walki w mieście nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwalić wieżowiec, który spadając na ziemię zniszczy kilka jednostek wroga. Lub nas samych, taka opcja też istnieje. Momentami wygląda to jak rozwałka w Just Cause. Kolejny ważny element produkcji to walki z bossami. Ludzie posiadają ogromne mechy, z którymi kilka razy będziemy musieli stoczyć pojedynek. Wszystko do zrobienia również w kooperacji.

Na trailerze wygląda to imponująco. Prawdę mówiąc od pierwszych chwil zakochałem się w tym tytule. Prace koncepcyjne sięgają 2010 roku, ale studio na pełne obroty weszło dopiero w 2013 roku, zaraz po wydaniu Zombie Driver HD na PlayStation 3. X-Morph: Defense zadebiutuje jeszcze w tym roku na trzech platformach – PC, Xbox One i PS4.

Comments

comments