Warszawskie Layopi Games pracuje nad grą akcji z widoku trzeciej osoby Devil’s Hunt.

Studio założył pisarz Paweł Leśniak, który chce do wirtualnego świata przenieść swoją powieść „Równowaga”. Trzeba przyznać, że to świetny pomysł na promocję swojego dzieła. Powieść opowiada o wojnie pomiędzy aniołami z demonami i mężczyźnie o imieniu Desmond, który jest rozdarty między obiema stronami.

„Gra zawiera ciężką historię, która przenosi cię tam i z powrotem do piekła, współczesnego USA i starożytnego miasta” – mówi reżyser gry Michał Sadowski w wywiadzie dla serwisu PCGamer.

Główny bohater znajdzie się pomiędzy dwiema stronami odwiecznego konfliktu dobra ze złem i przy okazji dowie się, że jego ojciec był demonem. Dzięki temu Desmond będzie posiadał zdolności zarówno ludzkie, jak i demoniczne.

„Skupiamy się bardziej na wewnętrznej walce Desmonda. Jest w połowie konfliktu, którego jeszcze nie rozumie. Każdy próbuje przekonać go, by przyłączył się do ich sprawy i stara się trzymać z dala od podejmowania wyboru tak długo, jak to możliwe. W końcu zdaje sobie sprawę, że to nie wybór jest problemem, ale osoby, które od niego tego wymagają. Historia opowiada o tym, jak dorastać do momentu w którym można powiedzieć >pieprzyć!< do świata i podejmować własne decyzje (jednocześnie po drodze rozrywając serca i rozbijając głowy demonów) – mówi dalej reżyser gry.

Gracz w każdej chwili będzie mógł zmienić styl gry i przypisane punkty umiejętności, co pozwoli na płynne przechodzenie pomiędzy fizyczną siłą a magicznymi zdolnościami.

„Pracujemy nad solidnym systemem umiejętności i combo, który powinien być łatwy do nauczenia i trudny do opanowania, z możliwością tworzenia w locie własnych postaci” – mówi Sadowski.

Devil’s Hunt ma być pierwszą produkcją z serii i jednocześnie wprowadzeniem do świata gry. Dzięki temu, że studio Layopi Games założył pisarz, możemy być pewni, że historia będzie wierna powieści. Czeka też na nas półtorej godziny wysokiej jakości przerywników w grze, skupionych na odwiecznej walce dobra ze złem, światła i ciemności, aniołami i demonami.

Premiera w bliżej nieokreślonym dniu roku 2019 na PC, PlayStation 4 i Xboksa One. Wydawcą Devil’s Hunt jest 1C Company, które w portfolio ma już polskie gry: Ancestors Legacy i Re-Legion.

Comments

comments