W skrzynce e-mailowej masa spamu, lecz czasami trafia się jakaś perełka. Jedną z nich jest prototyp gry, który podesłał do nas pracujący w branży gier jako FX-artist Tomek Dutkiewicz. Lubisz survival horrory? Musisz zobaczyć Sacred Agony.

Na silniku Unreal Engine 3 stworzył on prototypowy gameplay, o którym zawsze marzył. Wyszło to… naprawdę nieźle! Przy dużym zainteresowaniu projektem, Sacred Agony trafi na portal finansowania społecznościowego Kickstarter. Docelowo gra ma zostać przeniesiona na nowszy silnik Unreal Engine 4.

Jak pisze Tomek Dutkiewicz, Sacred Agony chce nawiązać do najlepszych gier gatunku survival horror takich jak Amnesia, Obcy: Izolacja, Outlast czy P.T. Konkretnie chodzi o sposób gry, gdzie bohater musi walczyć o przetrwanie będąc w ekstremalnie trudnym środowisku. W tym przypadku mowa o… piekle.

A co o rozgrywce ma do powiedzenia sam autor?

„Unikając konfrontacji z przeciwnikami oraz rozwiązując proste zagadki logiczne, gracz stara się przywrócić wspomnienia swojej postaci oraz pomóc jej wydostać z krainy, w której się znalazł. Gracz jest również w stanie tymczasowo zapanować nad umysłami wybranych postaci – zarówno ludzi, jak i nieokiełznanych demonów. Akcja osadzona zostaje w piekle, które podzielono na cztery obszerne fragmenty, oddane do eksploracji w poszukiwaniu ukrytych przedmiotów, komnat oraz elementów rozbudowujących fabułę.”

Mnie osobiście prototyp się podoba i czekam na kolejne wieści o Sacred Agony. Świat jest mroczny, krwisty i mięsisty jak dobry stek, czyli podany tak jak lubię.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.