Dopiero co pisałem o ambitnych planach spółki Artifex Mundi, a teraz poznaliśmy szczegóły najbliższych premier.

W drugim kwartale tego roku, czyli do końca czerwca, otrzymamy 5 gier – po dwie na PC i mobilki, PlayStation 4 i Xboksa One oraz ich pierwszą produkcję na Switcha.

Dedykowane pecetom i platformom mobilnym gry Quenn’s Quest 4 i Kingmaker to tytuły tworzone przez zagraniczne studia. Nas interesują przede wszystkim produkcje polskie, które pojawią się na konsolach. Na PlayStation 4 i Xboksie One trafi Grim Legends 3: The Dark City od Artifex Mundi i Eventide 3: Legacy of Legends studia The House of Fables. Obie przygodówki HOPA ograłem na pececie, ale nie odmówię sobie tej przyjemności raz jeszcze.

Jeśli chodzi o Nintendo Switch, jest to debiut katowickiego studia. Na rozpoczęcie nowej drogi życiowej wybrali grę Enigmatis 2: The Mists of Ravenwood, czyli jednego ze swoich flagowców wśród przygodówek HOPA. Można luźno zakładać, że w takim wypadku pojawią się i pozostałe dwie części tej serii, bo tak było na PS4 i XO. Jeśli znajdzie się odpowiednia liczba odbiorców, a gra okaże się finansowym sukcesem, kolejne trylogie tylko czekają na debiut. Wśród nich Grim Legends, Nihgtmares from the Deep czy Eventide od wspomnianego studia The House of Fables.

Konkretnych dat premier jeszcze nie poznaliśmy.

Comments

comments