No i mamy problem – pomyśleli gracze po przeczytaniu wpisu Marcina Momota z CD Projekt RED na temat Wiedźmina 3 Edycji Gry Roku na oficjalnym forum dyskusyjnym polskiego studia.

Na wstępie napiszę, że GOTY zawierać ma podstawową wersję gry, rozszerzenia: Krew i Wino oraz Serca z Kamienia, pakiet 16 darmowych DLC, wszelkie patche i poprawki. Wszystko ładnie, ale co z graczami, którzy posiadają już wyżej wymienione składniki, a chcieliby mieć w kolekcji Edycję Gry Roku?

Marcin Momot na oficjalnym forum gry napisał:

Pliki zapisu gry na konsolach nie są kompatybilne pomiędzy wersjami (GOTY i standardowe wydanie), ponieważ są traktowane przez systemy jako osobne produkty. To coś, na co nie mamy wpływu. Przepraszamy

Dobrze czytacie. Jak ktoś ma konsolową podstawkę oraz dodatki i chciałby kontynuować grę na wersji GOTY – NIE BĘDZIE mógł. Po prostu zapisy gier nie będą działać, gdyż PlayStation 4 i Xbox One będzie ją widzieć jako zupełnie nową grę. Plus takiej sytuacji jest taki, że maniacy będą mogli po raz kolejny zdobyć calaka, czyli wszystkie trofea czy osiągnięcia.

Jeśli chodzi o wersję PC, to dzięki bardziej otwartej architekturze sprzętu, zapisy gry BĘDĄ działać. Jeśli ktoś posiada podstawkę i chciałby kupić tylko dodatki, to bardziej opłaca się kupić przepustkę sezonową, która to zapewnia i jest tańsza.

A jeśli ktoś nie grał jeszcze w najlepszą grę wszechświata, spokojnie niech inwestuje w Wiedźmina 3 Edycję Gry Roku. Warto.

Źródło: Polygamia

Comments

comments