Wiedźmin 3 brzydki nie był, ale dzięki najnowszej łatce jeszcze wypięknieje. Posiadacze Xboksa One X mogą zacierać ręce. Fani PS4 również dostaną coś nowego.

CD Projekt RED dotrzymał słowa i do końca roku wydał łatkę upiększającą Wiedźmina 3 na Xboksie One X. Aktualizacja zaoferuje możliwość wybrania jednej z dwóch opcji. Pierwsza stawia na jakość oprawy wizualnej, głównie dodając rozdzielczość 4K. Posiadacze telewizorów bez obsługi tego formatu mogą liczyć na skalowanie obrazu do faktycznego rozmiaru ekranu (supersampling). Oprócz rozdzielczości studio podwyższyło jakość cieni i tekstur oraz usprawniło efekty cieniowania. Minusem jest fakt, że gra przy takiej jakości osiąga maksymalnie 30 fps.-ów.

Fani lepszej płynności mogą za to wybrać drugą opcję. Obraz dynamicznie skaluje się od rozdzielczości 1080p do 4K w zależności od tego co dzieje się na ekranie. Zwiększa to płynność do nawet 60 klatek na sekundę. Pojawia się również efekt HDR, który dostępny jest w obu wersjach ustawień.

Niedawno łatkę usprawniającą Wiedźmina 3 otrzymała wersja na PS4, która miała wykorzystać możliwości konsoli Pro. Niedługo CD Projekt RED ma wydać kolejnego patcha, który usprawni optymalizację oraz doda obsługę efektu HDR. Data premiery nie została jednak podana.

Nieco więcej szczegółów odnośnie aktualizacji Wiedźmina 3 znajdziecie na oficjalnej stronie serii. Tutaj z kolei mamy dla was szczegółowe informacje odnośnie wsparcia dla PS4 Pro.

 

Comments

comments