Mimo, że CD Projekt RED mocno pracuje nad Gwintem: Wiedźmińską Grą Karcianą i ruszyli z Cybepunkiem 2077, nadal dbają o swoją flagową serię – Wiedźmin.

Wiedźmin 2: Zabójcy Królów doczekał się sporej łatki poprawiającej grafikę na Xboksie One X. Gra jest dostępna na tym sprzęcie dzięki wstecznej kompatybilności. Oznacza to wyższą rozdzielczość, większą liczbę pikseli, poprawione tekstury i antyaliasing. Aktualizacja do wydanej w 2011 roku na PC i Xboksie 360 gry waży 600MB i została przygotowana przez specjalistów Microsoftu.

Ruszyło się też coś w sprawie Wiedźmina 3: Dziki Gon na PlayStation 4 Pro. Dwa miesiące temu CD Projekt RED zapowiadało łatkę dodającą obsługę technologii HDR na tym sprzęcie. Ciszę od tamtego momentu przerwał Marcin Momot, specjalista od kontaktów ze społecznością w CD Projekt RED. Zapytany o aktualizację na Twitterze odpowiedział:

„Powinniśmy mieć więcej informacji na ten temat w przyszłym tygodniu. Przepraszamy za tak długie milczenie.”

Oczywiście nie oznacza to, że HDR zawita na PS4Pro w przyszłym tygodniu. Prędzej spodziewam się, że <wersja optymistyczna> spółka zapowie kiedy to nastąpi lub <wersja bardziej rzeczywista> „prace trwają i robimy wszystko bla bla dla graczy bla bla najwyższa jakość”. Poczekamy, zobaczymy.

Comments

comments