Zapowiedź kontynuacji udanego (wg mnie) i bardzo dobrze sprzedającego się Urban Trial Freestyle nie jest żadnym zaskoczeniem. Co innego platformy, na których zagramy.

O Urban Trial Freestyle 2 pisałem już jakiś czas temu, a więc oficjalna zapowiedź nie powinna nikogo szokować. Chyba że spojrzymy na platformy. Tate Multimedia (wcześniej znane jako Tate Interactive) wyda swoją grę na 3DS-a. Współpracuje przy tym z krakowskim Teyonem. Jedynka również jest dostępna na tym handheldzie, ale pojawiła się tam długo po wersji na inne platformy – głównie PS3, PS Vita i PC.

Twórcy tradycyjnie obiecują grę w stylu „bigger & better”. Jeszcze więcej poziomów, pięć lokacji, tablice wyników oraz edytor plansz, dzięki czemu nawet po przejściu poziomów przygotowanych przez twórców dalej jest co robić. Jeśli jednak nie masz w sobie wystarczająco dużo kreatywności, zawsze możesz pobrać levele przygotowane przez innych graczy. O ile oczywiście oni będą to robić. Premiera w I kwartale 2017 roku.

Dlaczego akurat 3DS?

Studio nie ukrywa, że rynek azjatycki jest dla nich ważny, a więc może zadziałała prosta kalkulacja – w Japonii, gdzie 3DS jest najbardziej popularny, pierwsza część miała X fanów, a to wystarczająco dużo aby zarobić na takim projekcie. Ten można wydać szybciej i łatwiej, a jak się uda to później zrobi się porty na inne platformy. To jednak tylko teoria, ale moim zdaniem całkiem prawdopodobna. Urban Trial Freestyle 2 to nie jedyny projekt studia, zakładam że pozostałe (a na pewno jeden z nich) są znacznie większe i ambitniejsze.

Nie chcę nic obiecywać, ale możliwe że już niedługo będziemy mieli nieco więcej informacji odnośnie Tate Multimedia i ich projektów. Trzymamy rękę na pulsie, ponieważ jest w tym temacie kilka interesujących kwestii.

Comments

comments