Peter McConnell to specjalisty od muzyki w klasycznych grach przygodowych. Jego dzieła posłuchamy również w grze Artifex Mundi.

Amerykański kompozytor ma na koncie przede wszystkim wieloletnią współpracę z LucasArts. W tym okresie odpowiadał za muzykę do takich klasyków gatunku jak Monkey Island, Manic Mansion, Full Throttle czy Grim Fandango. Pracował również przy nowszych produkcjach jak Broken Age czy Valiant Hearts. Gatunek przygodówek zna więc fantastycznie. Z tego doświadczenia skorzystało Artifex Mundi, które zatrudniło kompozytora.

W ramach współpracy Peter McConnell skomponował główny motyw muzyczny do planowanego na 2 kwartał tego roku Irony Curtain: From Matryoshka with Love. Pozostałe utwory przygotuje jeden z najlepszych polskich kompozytorów, Arkadiusz Reikowski. W przeszłości odpowiadał on między innymi za ścieżkę dźwiękową do My Brother Rabbit, poprzedniej produkcji Artifex Mundi.

Aby poznać efekty pracy Petera McConnella nie trzeba czekać do premiery gry. Utwór jest już do odsłuchania na serwisach Soundcloud oraz Bandcamp. Polecam również znajdujące się powyżej wideo, w którym nie tylko kompozytor pozdrawia fanów, ale i możliwe jest zobaczenie kilku nowych ujęć prosto z Irony Curtain.

Comments

comments