Nic jeszcze nie jest w 100% pewne, ale szanse na przeniesienie książek Jacka Piekary do świata gier wideo są coraz większe.

Czy znany pisarz fantasy Jacek Piekara pójdzie w ślady Andrzeja Sapkowskiego? Miejmy nadzieję, że tak, ale niekoniecznie w kwestii ewentualnych pozwów, tylko promocji jego twórczości na świecie. Wszystko za sprawą współpracy z ekipą The Dust, która planuje przenieść do świata gier wideo twórczość autora Cyklu Inkwizytorskiego.

Studio The Dust liczy, że pomocne okażą się nie tylko licencje, ale i sama obecność Jacka Piekary. Przypomnijmy, że od lat związany jest on z grami wideo. W przeszłości pisał dla takich czasopism jak Click!, Gambler czy Świat Gier Komputerowych. Deweloper będzie więc chciał wykorzystać nowego partnera nieco szerzej niż tylko poprzez użycie jego dorobku literackiego.

Nieco gorzej wygląda ta sytuacja jeśli spojrzymy na szczegóły. Studio The Dust na razie podpisało tylko list intencyjny. Spółka ma trzy miesiące na dopracowanie szczegółów umowy z Jakiem Piekarą. Stąd w pierwszym zdaniu newsa napisałem, że jeszcze nie wszystko jest w 100% przesądzone. Druga sprawa to dorobek ekipy. The Dust nie jest szczególnie znanym deweloperem, ponieważ ogranicza się przede wszystkim do gier mobilnych. Na koncie ma również projekty na zlecenie innych podmiotów, na przykład producenta soków Kubuś. Trudno więc oczekiwać powtórzenia historii Wiedźmina. Lepiej więc wstrzymać się z ekscytacją do momentu ogłoszenia pierwszych szczegółów.

Comments

comments