Jedno z dziwniejszych polskich studiów właśnie zaprezentowało zwiastun swojej najnowszej produkcji – The Collider 2. Zanim wyciągniecie jakiekolwiek wnioski polecam chwilę zastanowienia.

Za The Collider 2 odpowiada wrocławskie Shortbreak Studios. To należąca do Techlandu ekipa, która z wyjątkiem Hellraid: The Escape zajmuje się prawie wyłącznie małymi pierdołami na mobilki. Teraz zapowiadają jednak kolejną produkcję, której zwiastun prezentuje się właśnie tak:

Wygląda ciekawie, prawda? Boję się jednak, że 19 kwietnia, kiedy gra trafi do sprzedaży (zapewne na mobilki, chociaż żaden oficjalny komunikat w tej sprawie nie pojawił się) może dojść do sporego rozczarowania. The Collider 2 to jak sama nazwa wskazuje kontynuacja. Pierwsza odsłona serii to banalnie prosta w konstrukcji gra zręcznościowa, w której musimy sterować kulką przemierzającą jakąś okrągłą przestrzeń, po drodze omijając liczne przeszkody. Sami zresztą zobaczcie jak to wygląda. Dla przykładu pokazuję wersję na Steama, która również jest dostępna.

Chciałbym wierzyć, że jedyne co łączy obie produkcje to nazwa. Więcej jednak wskazuje na to, że The Collider 2 będzie mieć ciekawy zwiastun… i w zasadzie nic więcej. Ustalmy jednak, że w tym wypadku wszystkim zależy na mojej pomyłce. Wtedy otrzymamy całkiem niezłą, kosmiczną grę (chyba) na urządzenia mobilne. Shortbreak zapowiedział, że gra trafi na Steama. The Collider 2 obsłuży m.in. Oculus Rift oraz HTC Vive.

[AKTUALIZACJA] Shortbreak Studios opublikowało jeszcze małą porcję grafik koncepcyjnych.

12472727_972884652796738_6175687905421117779_n

Comments

comments