Pierwszym tytułem wydanym przez Techland Publishing będzie Torment: Tides of Numenera. Imponujący początek funkcjonowania działy wydawniczego wrocławskiej spółki.

Na niedawno zakończonym Pixel Heaven w nieoficjalnych rozmowach pojawiało się stwierdzenie, że Techland nie postarał się z ogłoszeniem istnienia swojego działu wydawniczego. Jedna notka prasowa, kilka szczątkowych informacji i tyle. Dla porównaniu cdp.pl od razu zapowiedziało 4 gry i zorganizowało konferencję. Problem w tym, że skala działalności obu firm to dwie zupełnie różne historie. Techland celuje znacznie wyżej, czego najlepszym przykładem jest właśnie współpraca z inXile Entertainment.

Rola Techlandu w wydaniu Torment: Tides of Numenera to przede wszystkim wprowadzenie do sprzedaży wersji pudełkowej oraz przygotowanie lokalizacji na język polski, francuski, niemiecki, włoski, hiszpański oraz rosyjski. Łącznie na każdą wersję przypada aż milion słów, a więc pracy jest bardzo dużo. Techland obiecuje, że wydanie pudełkowa zostanie wzbogacone o fizyczne oraz cyfrowe dodatki.

Premiera Torment: Tides of Numenera dopiero w przyszłym roku. Jestem bardzo ciekawy czy to koniec zapowiedzi na ten czas, czy zbliżające się E3 przyniesie jeszcze kilka informacji odnośnie Techland Publishing. Oby tak, ponieważ właśnie m.in. takie newsy najbardziej mnie w tym roku interesują.

 

Comments

comments