Studia The Dust oraz T-Bull ogłosiły podpisanie umowy, dzięki której razem przeniosą Mordimera Madderdina do świata gier.

Gra ma pojawić się na urządzeniach mobilnych w modelu free2play, a więc współpraca dwóch specjalizujących się w tym segmencie ekip nie jest niczym dziwnym. W ramach koprodukcji T-Bull będzie odpowiadać za model monetyzacji, wydanie, marketing oraz oprogramowanie gry. Z kolei The Dust, które posiada licencję, zajmie się przygotowaniem oprawy wizualnej i nadzorem nad realizacją całej koncepcji.

Dzięki ogłoszeniu podpisania umowy dowiedzieliśmy się również jakich mniej więcej doznań dostarczy nam gra.

Gra ma być osadzona w świecie alternatywnego średniowiecza lub renesansu, w którym Jezus Chrystus nie umarł na krzyżu, lecz zszedł z niego i ukarał swych wrogów. W grze ma być zachowany mroczny charakter. Ma ona zostać przeznaczona dla odbiorcy dorosłego, który nie stroni od trudnych wyborów moralnych i realistycznej brutalności.

Warto pamiętać, że obie spółki współpracują ze sobą nie tylko ze względu na doświadczenie na rynku mobilnym. T-Bull jest jednym z głównych udziałowców The Dust i posiada 25,47% udziałów. Podpisana umowa to na razie list intencyjny. Obie spółki pracują obecnie nad pełnym porozumieniem szczegółowo regulującym zakres współpracy.

Comments

comments