Co prawda pecetowa premiera szpiegowskiego RPG Spyhack odbędzie się za dwa miesiące, ale wydawca podjął decyzję, że gra trafi także na Switcha.

W roku 2111 światem rządzą olbrzymie technokorporacje, których eksperymenty pogwałciły wszystkie możliwe normy etyczne. W Spyhack gracz wcieli się w agenta Pionu Zaawansowanych Technologii, który stoi na straży technologicznych rządów prawa. A wszystko po to, by chronić ludzkość przed projektem The Dome Ltd, który może doprowadzić ludzkość do autodestrukcji.

Osadzony w klimatach sci-fi Spyhack zawiera elementy skradanek i gier taktycznych. Podstawową umiejętnością jest hakowanie urządzeń i obiektów przy pomocy zaawansowanej technologii. Od kamer przemysłowych, poprzez drzwi i wszelkie elektroniczne sprzęty. Agenci mają też do dyspozycji m.in. wsparcie wojskowe w postaci ciężkiej broni.

Spyhack ma mieć premierę na Steamie 28 lutego, a już teraz wydawca – Ultimate Games – ogłosił, że gra trafi także na Switcha. Portem zajmie się UF Games, a powstanie przy współpracy z Forever Entertainment. Planowana premiera na platformie Nintendo to drugi lub trzeci kwartał 2019 roku.

Nie jestem pewien, kto odpowiada za tę grę. Produkcja zapowiedziana wiele miesięcy temu, jako dzieło studiów Big Flat Potato i Pyramid Games, teraz widnieje na Steamie jako twór tych ostatnich oraz Art Games Studio. Jako, że UF Games umowę podpisało z AGS, to chyba oni są twórcami tej produkcji.

AKTUALIZACJA

Odezwali się do mnie twórcy i wszystko stało się jasne. Big Flat Potato zaczęło tworzyć grę i zmieniło nazwę na Art Games Studio, a Pyramid Games wraz z Ultimate Games pracuje nad SpyHack w obecnej formie.

Trailer prezentujący grę pochodzi z marca 2018 roku. Nowszego na YT nie ma.

Comments

comments