Po raz kolejny ekipa Graczpospolitej (kiedyś HCgamera) pojawi się na najlepszej gamingowej imprezie w Polsce. Pixel Heaven zna każdy fan retro i produkcji niezależnych, a nasza redakcja zawita w Warszawie jako patron medialny wydarzenia.

Już w czerwcu zobaczymy się na czwartej, największej edycji Pixel Heaven. Imprezy przeznaczonej dla miłośników gier wideo, planszowych, komiksów i genialnych klimatów lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Jak zawsze będzie na bogato.

W surowych, postindustrialnych halach Zajezdni Autobusowej przy ulicy Włościańskiej 52 w Warszawie będzie na nas czekać ponad 100 stanowisk z komputerami i konsolami 8/16 bit – na których będzie można grać! Będą też automaty arcade, flippery i wszelakiego rodzaju wynalazki z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Będą konkursy, opowieści w ramach Retro Stories z udziałem wyjątkowych gości specjalnych, wystawa niezależnych twórców PIXEL.EXPO, nagrody PIXEL.AWARDS – w którego składzie mam przyjemność zasiadać oraz dwudniowa konferencja DEV.CONNECT. A to nie koniec atrakcji.

„Goście tegorocznego Pixel Heaven będą mogli pograć w gry planszowe, zwiedzić wystawę >Komiksy PRL<. Tradycyjnie nie zabraknie Nocy z Demosceną. Przewidziano specjalną strefę dla najmłodszych uczestników – czyli Kids Play & Learn. Odbędzie się konkurs <retrocosplay< oraz >Giełda Komputerowa< – czyli wyjątkowy powrót do czasów niezapomnianych giełd komputerowych z lat 80. i 90. ubiegłego wieku. Wśród nowości m. in. 80’s Trailer Shock – dwugodzinny pokaz trailerów do filmów klasy B z lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku! A podczas sobotniego afterparty na uczestników czekać będą pozytywna atmosfera oraz wyjątkowe koncerty.”

To co wyrabia się na afterparty, top temat na osobny tekst, taki 18+. A to nadal nie koniec. Więcej info niebawem.

Pixel Heaven 2016. Retro & Indie Gaming Fest.
3–5 czerwca 2016 r.
Zajezdnia Autobusowa MZA
ul. Włościańska 52, Warszawa
www.pixelheavenfest.com

Comments

comments