Miał być hit, nowa wielka gra twórców Wiedźmina, a wyszło jak zwykle. Prawie, bo jednak Seven dostało też kilka bardzo dobrych ocen.

Seven otrzymało bardzo mieszane recenzje. Średnia not wynosi obecnie 69%, co nie jest szczególnie imponującym wynikiem. Z drugiej strony nie pojawiło się jeszcze zbyt wiele tekstów, przez co wynik obniżają pojedyncze noty. Na przykład 4/10 od IGN, co na tle innych recenzji wygląda absurdalnie.

Przykładowe oceny:
9/10 – Windows Central
8,4/10 – GameStar
8,1/10 – PC Games
4/10 – IGN

Na Steamie po publikacji ponad 100 recenzji 74% jest pozytywnych. Wśród wad najczęściej wymienia się to samo – bugi, problemy z kamerą czy kilka nieprzemyślanych decyzji w designie.

Wielu recenzentów docenia jednak Seven. Małgorzata Trzyna z gram.pl bardzo pozytywnie ocenia debiut Fool’s Theory.

Debiutanckie dzieło Fool’s Theory okazało się bardzo dobrym RPG-iem z wciągającą historią i zaskakującym zakończeniem. Gra pozwala wybierać, w jaki sposób wykonamy misje – odnajdą się w niej nie tylko miłośnicy skradanek, ale też ci, którzy preferują stare, dobre spuszczanie łomotu przeciwnikom.

Podobną opinię ma Mateusz Zdanowicz, który na Eurogamer.pl zachwyca się sposobem poruszania i uniwersum.

Seven to nie tylko niepowtarzalny – jak na grę w rzucie izometrycznym – system poruszania się. To też fascynujące uniwersum, przyjemny poziom swobody i garść interesujących historii. Wyjątkowo udany debiut, nawet pomimo problemów technicznych.

Teraz czas na nieco mniej optymistyczną opinię. Niejaki Draug na Gry-Online.pl głównie narzeka na wyżej opisane błędy.

Jeżeli twórcy wyeliminują najpoważniejsze niedoróbki (a informacje dostarczone nam przez autorów sugerują, że już na premierę gra może działać zauważalnie lepiej niż wersja recenzencka), możecie śmiało dodać do widocznej powyżej noty co najmniej jedno oczko. Tymczasem jednak lepiej zachowajcie bezpieczny dystans od wyspy Peh. Chyba że nie są Wam straszne ani błędy, ani perspektywa wyrzucenia ok. 100 zł w błoto. A może dla Was akurat demon szalejący w warstwie technicznej Seven będzie łaskawy?

Nasza recenzje już się tworzy. Niestety na tekst musicie poczekać do początku stycznia.

Comments

comments