Superhot VR to żadna nowość, ale teraz pojawiło się kilka nowych szczegółów. Twórcy zdradzili również  informacje na temat pierwszego DLC.

Shooter łódzkiego studia otrzyma (przynajmniej na razie) wsparcie tylko dla Oculus Rift. Co jakiś czas powracają plotki wg których sprzęt Facebooka będzie kompatybilny z Xboksem One, a więc (o ile okaże się to prawdą) nic dziwnego, że twórcy Superhot zdecydowali się właśnie na te gogle. Najważniejsze jest jednak to, że czeka nas coś więcej niż zwykły port. Deweloper zaimplementuje między innymi obsługę dźwięku holofonicznego, co da dodatkowe możliwości. Przykładowo słychać będzie lecącą z tylu kulę. Zwiększy to immersję i pozwoli łatwiej unikać strzałów w plecy.

W produkcji jest również pierwsze DLC. Wiadomo o nim w zasadzie tylko tyle, że będzie darmowe. Twórcy obiecują nowe poziomy i mechaniki rozgrywki. To będzie stary dobry Superhot, ale z nowym twistem. Chłopakom na pewno nie można odmówić kreatywności, a więc bardzo czekam na pierwsze szczegóły.

Deweloper rozstrzygnął również konkurs zorganizowany razem z GOG.com. Do wygrania było kilka gadżetów, a zadanie polegało na nagraniu jak najlepszej akcji w grze. Warto zobaczyć jakie rzeczy potrafią zwycięzcy. Wrażenie robią nie tylko ich umiejętności, ale i możliwości jakie daje Superhot.

Przy okazji, twórcy Superhot zatrudnią nowych programistów i designerów. Niech się rozwijają, bo strasznie chciałbym zobaczyć ich kolejny projekt.

Comments

comments