Podwarszawskie Good Games Expo zakończone. Trzydniowa impreza okazała się sukcesem i już wiadomo, że będzie kolejna edycja. A jak to wyglądało pod kątem polskich twórców?

Wraz z Mateuszem w Ptak Warsaw Expo byliśmy już w piątek. Na ten dzień przewidziane były m.in. panele dyskusyjne w których pełniliśmy rolę gospodarzy. „Finansowanie studia indie” poprowadził Mateusz, a gośćmi byli Jakub Pieczykolan (Adopt My Game/Qubic Games), Can Oral (Cultic Games) oraz Aron Gharbi Thabet (Nuked Cockroach). Po nim na scenie zadomowiłem się ja i poprowadziłem panel „Digital marketplace”, a moimi gośćmi byli Karol Drzymała (Tabasco Interactive), Jakub Pieczykolan (Adopt My Game/Qubic Games), Tomasz Łagowski (G2A) i Janis Muckulis z Bigpointa. Dyskusje były ciekawe i rzeczowe, więc publiczność dostała dawkę sporej i przydatnej wiedzy.

Wróćmy teraz do hali targowej. Co prawda większość atrakcji nie była kierowana do mnie – jutuberzy!, ale już w piątek stoiska oblegało sporo osób. W wydzielonej strefie prezentowało się kilkanaście polskich produkcji i niestety dla mnie, nie było nic nowego. Największe stoiska miał PlayWay i QubicGames, ale to ci pierwsi pokazywali największą ilość gier. Ograniczenia czasowe zmusiły nas do pobieżnego oglądania gier, do tego kilku wystawców nie zdążyło się nawet rozłożyć. Z tego co słyszałem, w weekend było znacznie lepiej.

Mam nadzieję, że przyszłoroczna edycja – pod kątem polskich produkcji – będzie bardziej bogata. Zabrakło mi największych graczy, mimo że zbliżają się premiery ich gier. CD Projekt RED z Gwintem, CI Games z trzecią częścią Snipera czy Flying Wild Hog i ich Shadow Warrior 2. Trzymam kciuki za jeszcze większą, przyszłoroczną edycję i do zobaczenia za rok!

Lista studiów i gier, które widzieliśmy na Good Games Expo:
Apogee Games – Half-Pluszzz
Atomic Jelly – Project Remedium (stoisko PlayWay)
BAAD Games Studio – Battle Skylands
Code Horizon – Giant Machines 2017 (stoisko PlayWay)
Crazy Rock Studios – Street Warriors Online
Deadbit – Assassins vs Pirates
Deep Water Studio – Uboot (stoisko PlayWay)
Desert Fox – Bad Dream Coma (stoisko PlayWay)
Dojo Games – Slice, Dice & Rice
Dragwa in Games – Fury Man
fragOut Studio – Thunder Tier One
Fuero Games – Age of Caveman, Lewandowski Euro Star 2016, Summoner: World of Heroes
Jutsu Games – 911 Operator (stoisko PlayWay)
Madmind Studio – Agony (stoisko PlayWay)
Qubic Games – Robonauts
Pentacle – The Works of Mercy (stoisko PlayWay)
Red Dot Games – Car Mechanic Simulator 2015 (stoisko PlayWay)
Simulation Games Manufacture – The Purgatory
Toucan Studio – Selma and the Wisp
Space Boat Studios – Out of Reach

Comments

comments