To, że Łódź jest stolicą polskich murali i jednym z ośrodków mocno promujących ten rodzaj sztuki, wiedzą nawet dzieci. Tamtejsze mury doczekały się kolejnego dzieła, tym razem związanego z oczekiwaną przez wielu graczy grą Superhot.

Od lat Fundacja Urban Forms przyozdabia tamtejsze mury, dzięki czemu miasto wypełniło się wielkoformatową sztuką. Tym razem mural nie reprezentuje artystycznej wizji, a przeciwników, których spotkać można w Superhocie, polskiej, oryginalnej produkcji z gatunku FPS. Nie jest mi znany artysta, który tego dokonał, ale trzeba przyznać, że mural robi wrażenie.

Superhot mural

Murali promujących gry było już wiele, od klasyki – Super Mario Bros. w Szczecinie, poprzez XCOM 2 w Warszawie oraz w drugą stronę, jeden z łódzkich murali został przeniesiony do gry Devil May Cry. Osobiście jestem za tym, by wszystkie nasze miasta wypełniły się tego typu sztuką. Co prawda najwięcej skorzysta Warszawa, bo tam siedzibę ma wiele polskich studiów, ale podziałać można też w Krakowie, Poznaniu, Warszawie czy Szczecinie. Do dzieła!

Źródło: Twitter Adama Bednarka via Polygamia

Comments

comments