Nie będę ukrywał, że lubię pisać o sukcesach naszych rodzimych twórców, zwłaszcza jeśli jest to inne studio niż CD Projekt RED. W końcu wyróżnienia dla Wiedźmina 3 to oczywistość, a ostatnio gablota z pucharami znów się zapełniła.

Konferencja White Nights w Helsinkach może nie jest znana wszystkim, ale pojawiają się tam największe tuzy (ci z portfelami bez dna) branży gier mobilnych i społecznościowych. Niech wymienię tylko kilku przedstawicieli: Rovio, Wargaming, Google, Amazon, Facebook…

I właśnie tam, w miejscu gdzie biznesowo łączy się świat gier Wschodu i Zachodu, rozdawane są także nagrody Indie Game Cup. W kategoriach Grand Prix, Best Art, Best Game Design i Best Storytelling walczą tytuły z różnych platform – od systemów mobilnych, przez gry społecznościowe, online’owe, po te wydane na Steam.

I właśnie w kategorii Best Storytelling nagrodę główną zdobyła gra Steamburg warszawskiego studia Telehorse. Gratulujemy, zwłaszcza, że jest to kolejne ważne wyróżnienie dla tej ekipy. Była tez nominacja w kategorii Grand Prix, ale tej nagrody nie udało się zdobyć. Jeśli nie słyszeliście o Steamburgu, to może mówi wam coś Steamville, bo pod taką nazwą wcześniej funkcjonował. Ale ta zmiana, to temat na zupełnie inną historię.

Comments

comments