Niedawno Michał pisał o świetnej sprzedaży Astro Bears Party na Switchu. Tym razem ja mam przyjemność poinformować o bardzo dobrym wyniku wygenerowanym przez Robonauts.

We wrześniu szykowałem tekst o polskich studiach zajmujących się masowym portowaniem wszystkiego co się rusza na Switcha. Możecie go przeczytać na łamach gram.pl (polecam, bo jest tam sporo ciekawych informacji związanych z konsolą Nintendo). Wtedy również studio QubicGames poinformowało mnie, że Astro Bears Party znalazło 100 000 nabywców, a Robonauts wykręciło o połowę mniejszy wynik. Zanim jednak opublikowałem swój tekst, Michał zdążyć podać świeższe dane dot. pierwszej z wymienionych produkcji. Postanowiłem więc dopytać w QubicGames jak wyglądają najnowsze liczby.

Jak się okazuje, w ciągu około dwóch miesięcy sprzedaż Robonauts podskoczyła z 50 000 do ponad 80 000 kopii. Dotyczy to tylko wersji na Switcha (gra dostępna jest również na PS4). Dzięki temu, oraz dużej popularności Astro Bears Party, QubicGames sprzedało już łącznie ponad 450 tysięcy kopii gier na platformie Nintendo.

Wynik imponujący, zwłaszcza biorąc pod uwagę w jakim tempie rośnie liczba sprzedanych egzemplarzy. Oczywiście należy pamiętać, że swoje robią promocje. Samo Astro Bears Party kosztuje raptem 5 dolarów, a więc na wyprzedażach podjęcie decyzji o zakupie nie jest zbyt wymagające. Robonauts, mimo iż jest znacznie bardziej rozbudowanym tytułem (swoją drogą polecam sprawdzić, ciekawa platformówka), kosztuje domyślnie niecałe 9 dolarów. Przy takiej skali twórcy nie powinni jednak narzekać na małe przychody.

Comments

comments