Draw Distance rozpoczyna kampanię promocyjną Ritual: Crown of Horns i zapowiada debiut na Steam Early Access.

Ritual to aktualnie drugi obok Far Peak projekt gry wideo krakowskiej ekipy Draw Distance (tak teraz nazywa się iFun4All). Studio właśnie ogłosiło część planów dot. tego tytułu. Przede wszystkim gra zyskała podtytuł. Już jako Ritual: Crown of Horns pojawi się w drugim kwartale tego roku na Steam Early Access. Deweloper pokazał również pierwszy zwiastun z fragmentami z rozgrywki. Wygląda bardzo obiecująco. Aż cisną się na usta porównania do niedawno wydanego God’s Trigger.

Studio postawiło na samodzielne wydanie gry, ale może się to jeszcze zmienić. Jak dało się przeczytać w ostatnich raportach giełdowych spółki, ciągle rozmawia ona z potencjalnymi wydawcami. Jeśli jednak nic wielkiego się nie wydarzy, w Ritual zagramy jeszcze w tym roku. Na razie na liście platform docelowych są tylko komputery osobiste. Znając życie z czasem pojawią się również konsole.

O czym jest sama gra? Będzie to top-down shooter osadzony w mrocznych realiach wird fiction. Głównym bohaterem jest zgorzkniały łowca nagród, który razem z tajemniczą wiedźmą przemierza świat w poszukiwaniu zemsty na potężnym kulcie. Gra, podobnie jak Serial Cleaner, wykorzysta technologię real-world data. Pozwoli to na dodatkowe zróżnicowanie rozgrywki.

Ritual: Crown of Horns – galeria screenów

Comments

comments