Podobnie jak dwa lata temu, CD Projekt również i teraz zdecydował się wypłacić dywidendę. Tym razem stanowi ona prawie cały zeszłoroczny zysk.

Producent Wiedźmina czuje się w tak dobrej sytuacji finansowej, że zdecydował po raz drugi w swojej historii wypłacić dywidendę. Zarząd zarekomendował przekazanie akcjonariuszom 100,9 mln zł, co stanowi aż 93% zysku za 2018 rok. Pozostałe 8,5 mln zł zostanie w spółce. Mimo iż kwota dywidendy wydaje się duża, akcjonariusze jakoś wybitnie się nie wzbogacą. Przy obecnym kursie stopa dywidendy wynosi 0,5%. Dla porównania, identyczna kwota (1,05 zł na akcję) wypłacona dwa lata temu dawała wówczas stopę dywidendy na poziomie 1,44%.

CD Projekt zastrzega jednak, że kolejna dywidenda nie stanowi początku stałej polityki. Dzielenie się zyskiem z akcjonariuszami nadal ma być traktowane w kategorii pojedynczych akcji wynikających ze świetnej kondycji spółki. Na kontach producenta Wiedźmina i tak są setki milionów złotych, a do premiery Cyberpunka 2077 coraz bliżej. Pieniędzy na pewno nie zabraknie.

Dywidenda CD Projektu nie jest pierwsza w tym roku

Warto wspomnieć, że to już druga spółka gamingowa, która wypłaci w tym roku dywidendę. Pierwszą która ogłosiła takie plany jest Ten Square Games. Deweloper znany z rynku mobilnego ma za sobą świetny rok, w którym zarobił netto 37 mln złotych (jedynie 0,5 mln zł mniej niż 11 bit Studios!). Z tej kwoty aż 27,3 mln zł zostanie wypłaconych akcjonariuszom. Stopa dywidendy (stan na dzień publikacji planów dot. podziału zysku) wyniesie solidne 3,4%.

Comments

comments