W biurze PlayWay trwa montaż złotych klamek, bo dwie gry z ich portfolio biją kolejne rekordy sprzedaży.

Największą niespodzianką jest najnowsza gra studia Empyrean. Symulator remontów House Flipper zaskoczył już w dniu premiery i cały czas pnie się w górę, przynosząc krociowe zyski wydawcy. Aktualnie do klientów w sklepach online oraz w dystrybucji detalicznej trafiło ponad 500 tys. kopii. A wszystko to od maja tego roku.

17 maja – premiera House Flipper na Steamie
2 godziny sprzedaży – zwrot kosztów produkcji
20 maja – 100 tysięcy sprzedanych kopii
4 czerwca – ponad 200 tys.
6 lipca – 400 000 sprzedanych egzemplarzy
11 sierpnia – ponad 500 tys.

Aktualnie studio Empyrean pracuje nad dodatkami do House Flippera, wiemy też, że na pewno powstaną wersje na konsole. Na razie potwierdziłem PlayStation 4 i Xboksa One, choć twórcy chcą też wydać grę na Switchu.

Ale to nie jedyny sukces PlayWay’a. Car Mechanic Simulator 2018, które stworzyło Red Dot Games, także osiągnęło próg ponad pół miliona sprzedanych egzemplarzy. Jednak symulator mechanika został wydany dużo wcześniej, bo 28 lipca 2017 roku. Czyli wynik ten osiągnął po ponad roku na rynku. Także i tu wiemy, że powstają wersje na trzy konsole oraz VR. Kiedy? Na razie nie wiadomo, choć ma się to stać w tym roku.

Według danych, które na początku lipca wyciekły ze Steama, w House Flippera zagrało ponad 350 tysięcy osób, a w Car Mechanic Simulator 2018 blisko 500 tys.

Comments

comments