Nie będę ściemniał, lubię prezenty. Zwłaszcza, jeśli dotyczą polskich gier i są wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju.

Wydawca AAG Studio podesłało prasówkę retro strzelaniny Nighthaw-X 3000 studia N94 Games. Standardowo nie pisałbym newsa, ale za dobrą robotę należy się pochwała. W kartonowym pudełku, wzorowanym na prawdziwych wydaniach gier na NES-a, znajduje się sporo dobra. Już personalizowany list robi wrażenie, ale dalej jest jeszcze lepiej.

Co prawda magnetofonu nie mam od lat, ale trzeba będzie załatwić, bo ścieżka dźwiękowa wydana została na prawdziwej kasecie magnetofonowej. 9 utworów od takich artystów jak Nothing Club, VHS Dreams, TimeCop1983 i Neon Nox to ponad 36 minut powrotu do lat 80. i muzyki synthwave. Jak przesłucham, powiem Wam coś więcej, choć już w trailerach słychać doskonale oddany klimat. Z drugiej strony nie ma się co martwić, bo OST wyjdzie także w wersji cyfrowej.


W pudle jest jeszcze plastikowa licencja pilota z kluczem Steam, klasyczna przypinka z logo gry oraz dyskietka. I znów problem – skąd ja wezmę stację dyskietek? A na niej pliki rozbudowujące świat gry. Na szczęście są także dostępne online.

Lubię takie prezenty, które znacznie wzbogacają moją rosnącą kolekcje pudełkowych wydań polskich gier. Niestety dla większości, nie będzie ona dostępna w sprzedaży. Brakuje mi autografu, ale Nikodema Szewczyka z N94 Games dopadnę pewnie na Digital Dragons, Pixel Heaven czy PGA. A premiera Nighthaw-X 3000 za dwa tygodnie – 14 kwietnia, a my czekamy na zapowiedź wersji konsolowej, bo jest na nią szansa.

Comments

comments