Już jutro rozpoczynają się jedne z największych targów rozrywki w Stanach Zjednoczonych – PAX West. Festiwal co roku przyciąga także polskich twórców gier wideo, którzy prezentują swoje projekty zagranicznym graczom. Tym razem w Seattle spotkamy ich rekordową liczbę.

24 produkcje, ponad 50 osób, rekordowo duża powierzchnia wystawiennicza, lokalizacja obok takich firm jak Good Shepherd Entertainment (dawne Gambitious), Team17 czy Vlambeer – tak w skrócie można opisać polskie stoisko fundacji Indie Games Polska organizowane wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych, Ministerstwem Kultury oraz GIC. W tym roku poziom 6 na PAX West zostanie zdominowany przez polskich twórców.

Oczywiście to nie wszystkie rodzime akcenty, ponieważ swoje własne stoisko ma także 11 bit studios, które zaprezentuje grywalną wersję nadchodzącego hitu Frostpunk oraz dwa tytuły, na które osobiście bardzo mocno czekam – Moonlighter oraz Children of Morta.

Na stoisku Devolver Digital zostanie zaprezentowany także Ruiner, który świetnie prezentuje się na ściance promocyjnej swojego wydawcy.

Wyjazd do Seattle to nie tylko obecność na samych targach ale również możliwość udziału z największymi amerykańskimi firmami. Jako fundacja IGP ponownie udało nam się zorganizować spotkania z reprezentantami Valve oraz Microsoft. Polska delegacja będzie miała okazję zwiedzić siedziby obu firm oraz otrzyma możliwość zaprezentowania swoich projektów.

PAX Polish Games

W tym momencie dochodzimy do najważniejszego punktu – prezentacji polskich projektów. Poniżej znajdziecie listę wszystkich polskich tytułów prezentowanych na stoisku fundacji Indie Games Polska.

 1. Symmetry / Sleepless Clinic,
 2. Paradise Lost / Polyamorous,
 3. Detached / Anshar Studios,
 4. My Memory of Us / Juggler Games,
 5. Trains VR / The House of Fables,
 6. Professional Offroad Transport Simulator / dev4play,
 7. Litchspeer / Lichthund,
 8. Butcher / Transhuman Design,
 9. Bushy Tail / Fuero Games,
 10. Mr. Blaster / EI Games,
 11. Mad Age & This Guy / Atomic Wolf,
 12. Futurust / Error Games,
 13. We. The Revolution / Polyslash,
 14. Nightwolf / Cyberpho,
 15. Driftland / Star Drifters,
 16. Timber Tennis / Digital Melody,
 17. God’s Trigger / One More Level,
 18. The Chronicles of Nyanya / hamstercube,
 19. Castle of Heart / 7level,
 20. Soulblight / My Next Games,
 21. Dream Alone / WarSaw Games,
 22. Exorder / Solid9 Studio,
 23. Beat Cop / Pixel Crow,
 24. War Builder League / Cyber Prophet.

Jak widzicie wśród wymienionych produkcji znajduje się wiele potencjalnych hitów, które niedługo powinny pojawić się już na rynku. Na pewno zdecydowanie warto zwrócić uwagę na God’s Trigger (zdobywcę nagrody „Best Puzzle / Skill Game” na Gamescomie) czy chociażby My Memory of Us, o którym pięknie pisał Michał.

Trzymajcie mocno kciuki, żeby polskie stoisko cieszyło się wielką popularnością na PAX West, ponieważ o jakoś zaprezentowanych projektów nie musimy się martwić 🙂

Organizacja stoiska na PAX West możliwa jest dzięki wsparciu udzielonym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Wielkie wsparcie otrzymaliśmy również od Konsulatu RP w Seattle oraz Polish American Chamber of Commerce Pacific Northwest.

Comments

comments