Przy każdej kolejnej (a było ich mnóstwo) zapowiedzi polskiej gry na Nintendo Switch pisałem, że czekam aż wreszcie ktoś pochwali się opłacalnością tych działań. No i doczekałem się.

Jako pierwsze o mniejszych lub większych sukcesach na Nintendo Switch poinformowało QubicGames. Spółka niedawno wydała dwie gry – Astro Bears Party oraz Robonauts. Obie, tylko na platformie japońskiej korporacji, znalazły w ciągu dwóch miesięcy 15 tysięcy nabywców. Pierwsza z produkcji już zwróciła koszty jej wyprodukowania (co akurat w tym przypadku wielkim sukcesem nie jest, gra ma bardzo nisko ustawiony próg rentowności). Wynik na pewno poprawią kolejne miesiące, między innymi dzięki premierze wersji przeznaczonej na rynek japoński. Robonauts trafi również na PC – ta wersja jest już gotowa i będzie celować w rynek azjatycki.

QubicGames w III kwartale roku wypracowało 376 tys. zł przychodów ze sprzedaży gier, co daje wzrost 25% rok do roku. Jednocześnie spółka wykazała 1,1 mln zł netto zysku za ten okres. Liczby się nie zgadzają (zysk większy niż przychody)? Otóż wynik został osiągnięty dzięki zbyciu części udziałów w spółce Noobz from Poland oraz aktualizacji wyceny inwestycji. Tak więc księgowy zysk wynika tylko ze zdarzeń jednorazowych i działań księgowych. Nic czym warto się ekscytować.

Plany na najbliższy okres

Oprócz wspomnianego Robonauts na PC QubicGames pracuje nad Brawl na Switcha oraz Tactical Mind, które powstaje przy współpracy ze studiem Drageus Games. Tworzone jest również Geki Yaba Runner, które znane jest nam z platform mobilnych. Portfolio QubicGames na Switchu powinno więc w najbliższym czasie mocno się rozbudować.

Comments

comments