Takie inicjatywy to ja szanuję. Gra Pulsar powstała w 48 godzin na game jamie i teraz jest dostępna całkowicie za darmo.

Studio Afterburn stworzyło zręcznościową grę Pulsar (lub inaczej PSR B1257+12) podczas imprezy Slavic Game Jam 2018, która odbyła się w dniach 20-22 lipca. Jest to mała produkcja o krążeniu wokół planet i unikaniu wpadania na księżyce. Gra ma banalnie proste sterowanie, ale nie jest tak łatwa jak się wydaje. Każde okrążenie planety powoduje pojawienie się kolejnego księżyca, który krąży po orbicie śladem gracza. A jak powstała gra? Zapytałem o to Łukasza Spierewki ze studia Afterburn.

„Zrobiliśmy ją w 3 + 2 osoby na Slavic Game Jamie, temat jamu: >competition<. Wyszliśmy z założenia, że nie chcemy robić gry local/online multiplayer, ale chcemy, żeby gracz rywalizował sam ze sobą. Najpierw pojawił się pomysł, żeby gracz jeździł małym samochodzikiem po trasie rajdowej, a co okrążenie dodawalibyśmy nowego >ghosta<, który ścigałby gracza. Potem nasza graficzka wpadła na pomysł, żeby zamiast aut mieć księżyce orbitujące w okół planety i poszliśmy dalej z tym pomysłem. iOS wyszedł trochę przypadkiem, bardziej na zasadzie >w grę da się grać dwoma przyciskami, w sumie mamy ze sobą Maca, wrzućmy to na telefon i zobaczmy co się stanie< i wyszła nam z tego chyba najprzyjemniejsza wersja gry” – mówi Spierewka.

Pulsar jest do pobrania za darmo na PC, OSX i od niedzieli także na iOS. Gra jest darmowa, nie ma mikropłatności, ani reklam. Tak, wiem jak to brzmi, ale naprawdę tak jest. Pobierajcie i grajcie by pokazać twórcom, że wspieracie takie inicjatywy.

Comments

comments