Czekacie na konsolową wersję polskiego jRPG-a Regalia: Royal Edition? Bo prawdopodobnie przypadkowo dowiedzieliśmy się, kiedy nastąpi premiera.

W maju ubiegłego roku pojawiła się Regalia: Of Men and Monarchs, jRPG od studia Pixelated Milk. Patrząc na Steam Spy sprzedaż leży do dziś (ok 12 000 kopii), mimo, że na Metacritic oceny są całkiem przyzwoite. 73/100 od mediów i 8.3/10 od graczy – obie kategorie z blisko 30 recenzjami. Była też fajna fizyczna wersja kolekcjonerska.

Wiedzieliśmy też, że gra pod zmienionym tytułem Regalia: Royal Edition trafi na PlayStation 4, Switcha i Xboksa One. Port przygotowywany przez Crunching Koalas – rodzimych ekspertów od tego typu zadań – ma mieć premierę w pierwszym kwartale tego roku. Jednak okazuje się, że niekoniecznie.

Jak zauważył na Facebooku Bartosz Sroczyński, przy Regalia: Royal Edition na PlayStation Store pojawiła się konkretna data – 10 kwietnia. Czyli jednak drugi kwartał. Jak w wielu podobnych przypadkach mamy podstawy sądzić, że jest to oficjalna data premiery tej gry. Dotyczy oczywiście jednej platformy, więc czekamy na oficjalną informację potwierdzającą i wyjaśniającą, czy dotyczy to tylko PS4, czy także Switcha i XO.

„Regalia: Of Men And Monarchs to taktyczne RPG osadzone w bajkowym świecie pełnym potworów i magii. Zbierz drużynę, wyrusz na przygodę, zarządzaj królestwem, poznawaj przyjaciół, a wrogów miażdż w rozbudowanych bitwach turowych. „

Comments

comments