Dywizjon 303 znany jest nam przede wszystkim z lekcji historii, książki Arkadego Fiedlera czy świetnego, brytyjskiego historycznego serialu dokumentalnego „Ci cholerni cudzoziemcy” (Bloody Foreigners. The Untold Battle of Britain). Teraz przyszedł czas na grę.

303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki to pododdział lotnictwa myśliwskiego Polskich Sił Powietrznych w Wielkiej Brytanii, który swoimi heroicznymi wyczynami zasłużył na miano jednych z najlepszych jednostek II wojny światowej. W pamięć historyków zapadł zwłaszcza fakt, że była to najskuteczniejsza jednostka Aliantów w czasie „Bitwy o Anglię”.

Właśnie wyczyny polskich lotników będą tematem pecetowej gry studia Movie Games, które podpisało właśnie umowę z wydawcą PlayWay. Dywizjon 303 będzie pierwszą grą tej spółki, lecz szczegółów czy przybliżonej daty premiery za szybko nie poznamy. Nie zdziwię się, jeśli taka decyzja powstała w oparciu o fakt, że w roku 2017 miała odbyć się premiera polsko-brytyjskiego filmu o tym samym tytule.

Głównym przedmiotem działalności Movie Games będzie – patrząc na nazwę zaskoczenia nie ma – produkcja gier opartych na produkcjach filmowych.

Przy okazji przypomnę, że mieliśmy już jedną polską – jak dla mnie ciekawą – grę lotniczą. Był to Dogfight 1942, zręcznościowy symulator lotniczy wydany w 2012 roku przez City Interactive (teraz CI Games). Akcja rozgrywała się podczas „Bitwy o Anglię” i walk na Pacyfiku w trakcie II wojny światowej. Ciekawe czy Dywizjon 303 tez pójdzie w kierunku gry zręcznościowej.

Comments

comments