iFun4All, Qubic Games i Vivid Games – te trzy polskie studia właśnie zadebiutowały na giełdzie. Tak zaczyna się dłuższa seria, dzięki której okazji do zainwestowania w gry będzie całkiem sporo.

Zacznijmy od najświeższej informacji czyli Qubic Games. W zeszły piątek razem z Michałem mieliśmy okazję rozmawiać z prezesem spółki Jakubem Pieczykolanem, który zdradził nam kilka ciekawych informacji. O wszystkim napiszemy już niedługo. Spółka zadebiutowała na „małej” giełdzie New Connect. W pewnym momencie wzrost wynosił około 50%. Do końca sesji wiele się jeszcze może zmienić, ale wygląda to bardzo dobrze.

Kiedy my w zeszłym tygodniu prowadziliśmy panele na Good Game Warsaw, na tej samej giełdzie debiutowało iFun4All. Twórcy Serial Cleaner zakończyli pierwszy dzień notowań wzrostem w wysokości prawie 100% i to przy całkiem wysokich obrotach. Potencjał jest spory.

Trzeci i ostatni debiut to Vivid Games. W tym wypadku trzeba mieć jednak na uwadze, że spółka od dawna jest notowana na giełdzie New Connect. Dzięki sporemu wzrostowi wartości pojawiła się możliwość przeniesienia na główny parkiet, czyli GPW. Dla spółki to szanse na lepszą wycenę czy prestiż. Aktualnie Vivid Games to czwarta rodzima spółka z branży, której akcjami handluje się na GPW. Pozostałe to CD Projekt, CI Games i 11 bit Studios, które identyczną drogę przeszło kilka miesięcy temu. Przy okazji jakiś czas temu na jednym z dużych polskich portali zauważyłem informację, że ponad 40% udziałów w Vivid Games ma Platige Image. Abyście nie powielali nieprawdziwych informacji napiszę, że nie ma to wiele wspólnego z prawdą. Możliwe że pomyłka wynika z faktu istnienia spółki zależnej, którą tworzyło Platige Image, Vivid Games i Giza Polish Ventures. Powstała ona na potrzeby produkcji Godfire: Rise of the Prometheus.

Jak wspomniałem na początku, debiutów giełdowych będzie znacznie więcej. Niedawno prospekt emisyjny opublikował PlayWay. Na ten temat napiszę już niedługo, ponieważ znaleźć tam można wiele ciekawych informacji. W późniejszym czasie na giełdę wybiera się producent gier mobilnych T-Bull oraz znane z produkcji typu HOPA Artifex Mundi. To zresztą i tak nie koniec, ponieważ jeszcze kilka innych, mniejszych ekip planuje w najbliższym czasie emisję akcji. To jednak temat na osobny wpis.

Comments

comments