W dniach 3-6 sierpnia w chińskim Szanghaju odbędzie się wydarzenie ChinaJoy, jedno z największych w światowej branży rozrywki cyfrowej. I właśnie tam zostanie zaprezentowanych 12 polskich gier. Jest to kontynuacja działań, które miały miejsce na ChinaJoy w roku 2017.

W Shanghai New International Expo Center wystawione zostaną m.in. gry konsolowe, sieciowe i sprzęt dla graczy. A wszystko to dla zwykłych graczy z Państwa Środka, ale także dla wielu gałęzi biznesu, związanych z elektroniczną rozrywką. Jest to doskonałe miejsce na szukanie możliwości ekspansji rodzimych producentów gier na rynek chiński.

Polskie stoisko stanie właśnie w strefie B2B, gdzie pojawią się najwięksi gracze, szukając nowych produktów do swojego portfolio. To właśnie z Chin wywodzi się np. Tencent, największa na świecie korporacja inwestycyjna, związana m.in. z branżą gier. Do nich należy Riot Games, twórcy League of Legends, mają też 40% udziałów w Epic Games, właścicieli silnika Unreal Engine czy olbrzymiego hitu Fortnite.

Organizatorem rodzimego stoiska jest Fundacja Indie Games Polska, przy wsparciu Instytutu Adama Mickiewicza, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytutu Polski w Pekinie. Zaprezentowanych na nim zostanie 12 polskich gier, w tym np. nowa produkcja studia The Moonwalls – Commander 85, czy świetny Frostpunk. Dodatkowo pojawią się dwa tytuły z portfolio wydawniczego 11 bit studios: Children of Morta i Moonlighter, ale za te nie odpowiadają rodzimi twórcy.

Polskie gry prezentowane na ChinaJoy 2018:

Apocalipsis: Harry at the end of the world – Punch Punk Games
Bushy Tail – Fuero Games
Commander 85 – The Moonwalls
ElectriX: Electro Mechanic Simulator – SimFabric
Frostpunk – 11 bit studios
Hexologic – MythicOwl
Lumberhill – 2BIGO
Plane Mechanic Simulator – Disaster Studio
Slavic Monster – Slavic Monsters
Soulblight – My Next Games
The Beast Inside – Illusion Ray Studio
Zamb! Redux – Nano Games

Comments

comments