No i się doigrali. 60 Seconds! ekipy Robot Gentleman i Bohemian Killing od The Moonwalls trafią do holenderskiego zakładu karnego. Brzmi groźnie? Twórcy się cieszą, bo właśnie tam 30 czerwca odbędzie się impreza Indiego 2017.

Opuszczone więzienie w Ultrechcie będzie miejscem, gdzie zaprezentowanych zostanie 42 gier niezależnych, które dostały się do finału konkursu organizowanego przez Dutch Game Garden. Zapytałem Marcina Makaja ze studia The Moonwalls co sądzi o tej imprezie.

„Dla mnie szczególne znaczenie ma fakt, iż impreza odbędzie się w nieczynnym zakładzie karnym, a każda gra będzie prezentowana w pojedynczej celi. Bardzo fajnie łączy się to z klimatem dramatu sądowego, jaki jest Bohemian Killing. Z tej okazji ja oraz mój wydawca – IQ Publishing, przygotowaliśmy specjalne materiały reklamowe, dostosowane do specyfiki więziennej.”

Jest to największa impreza tego typu w Holandii, na której pojawia się sporo zagranicznej prasy, ludzie ze Steama, Unity, etc., więc być po prostu wypada. Będą też nagrody od jury i publiczności. Cieszy nas, że po raz kolejny rodzime gry pojawiają się na ważnych zagranicznych imprezach. Co więcej, są do nich wybierane przez znające się na grach osoby. Trzymamy więc kciuki i może uda się coś wygrać.

Comments

comments