Sezon na wirtualne konferencje trwa w najlepsze. Jedną z nich jest Future Games Show serwisu Gamesradar. Kilkadziesiąt gier, a wśród nich 6 produkcji z Polski.

Ghostrunner (2020 – PC, PS4, XOne)

Na pierwszy plan wysuwa się pokaz cyberpunkowego parkour-slashera Ghostrunner, gdzie zaprezentowano nowe miejscówki. Przyznajcie, wygląda to znakomicie. Dynamika, akcja, dużo trupów i katana. Studio One More Level na pewno dowiezie, bo w już God’s Trigger pokazali, że wiedza na czym polega wirtualna przemoc. Prócz trailera jest też sporo gameplay’u.

Serial Cleaners (2021 – PC, PS4, Switch, XOne)

Totalnym zaskoczeniem jest zapowiedź Serial Cleaners, kontynuacji uwielbianej przeze mnie gry Serial Cleaner od studia Draw Distance. Zasady zostały te same – posprzątaj miejsce zbrodni unikając policji, za to totalnej zmianie uległa oprawa graficzna. No i nie będę ściemniał, zakochałem się. Gra ma trafić na PC i aktualną generację konsol, ale rok 2021 mocno sugeruje, że zagramy też na PlayStation 4 i Xboksie Series X. Zobaczcie też obrazki, czyż nie wygląda to po prostu rewelacyjnie?

Paradise Lost (2020 – PC, PS5, XSX)

Studio PolyAmorous po raz pierwszy zaprezentowało w akcji swoją przygodówkę Paradise Lost. Polska, alternatywna rzeczywistość, gdzie II wojna światowa nigdy się nie skończyła, a przez atak nuklearny naziści zniszczyli Europę. Po trailerze można wnioskować, że będzie to po części walking simulator. Gra w tym roku ma trafić na PC i konsole nowej generacji – PlayStation 5 i Xboksa Series X.

Werewolf: The Apoclapse – Heart of the Forest (???)

Twórcy podróżniczego Wanderlusta ze studia Different zaprezentowali teaser, który kompletnie nic nie mówi. Ale intryguje. Szczegóły mamy poznać w lipcu. Jedyne co wiemy to fakt, że gra opierać się będzie na Świecie Mroku, grze RPG wydawnictwa White Wolf.

Last Oasis (PC)

Postapokaliptyczny survival sandbox Last Oasis studia Donkey Crew wyszedł w marcu we wczesnym dostępie. Podczas Future Games Show twórcy zaprezentowali nowy biom wulkaniczny, który pojawił się w grze.

Liberated (Switch, 2020/2021 – PC, PS4, XOne)

W przyszłości czeka nas całkowita inwigilacja życia zawodowego i prywatnego w imię bezpieczeństwa – przynajmniej tak twierdzi rząd w grze Liberated. Produkcja studia Atomic Wolf trafiła już na Switcha (reszta platform w drodze) i powiem wam jedno – w to trzeba zagrać. Niby strzelanina, ale jednak to scenariusz robi tu kolosalną robotę. Skończyłem i polecam.

A na koniec cały zapis konferencji Future Games Show. Przewińcie wideo do 25:40, wtedy zaczyna się „szoł”, które trwa około 80 minut.

Comments

comments