Wielki sukces krakowskiego studia Bulbware. Ich gra Bulb Boy zdobywa nagrodę Intel Level Up.

Takie emaile to ja lubię.

„No i mamy newsa! Bulb Boy dostał nagrodę Intela – Best Character Design Award i będziemy go prezentować na PAX Seattle za tydzień.”

Napisali do mnie Artur i Szymon z Bulbware. Ich człowiek-żarówka osiągnął swój największy sukces, a polski horror point’n’click w końcu został doceniony za granicą. Gratulacje!

Ekipa nie próżnuje, wypuściła nowy, dedykowany PAX trailer oraz – co ważniejsze – nowe demo na Steamie. Do grania marsz, zwłaszcza, że premiera na PC i Maca już tuż tuż, czwarty kwartał tego roku.

„Bulb Boy to pocieszna i straszna zarazem dwuwymiarowa przygodówka z mechaniką wskaż-i-kliknij. W Elektrycznym Lasku żył sobie chłopiec ze świecącą łepetynką (tak, zgadza się, to żarówka). Dorastał w wielkiej, starej rezydencji Żarówencji. Troskliwy dziadek Naftalin (emerytowany narkoleptyk) oraz wierny kompan Ćmopies (światłofil) towarzyszyli chłopcu każdego dnia. To był czas radości i nieskrępowanej zabawy.

Pewnej ponurej nocy Bulb, nie wiedzieć czemu, zbudził się wystraszony. Dziadek Naftalin i Ćmopsiak zniknęli. Co się z nimi stało? Czemu dom spowił mrok, a w dalekich pomieszczeniach słychać dziwaczne bulgoty i mlaskania?”

Poniżej gameplay z ubiegłorocznego dema.

Comments

comments

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.