Spółka Forever Entertainment poinformowała o podpisaniu umowy z SEGĄ, na stworzenie i wydanie gier The House of the Dead: Remake i The House of the Dead 2: Remake.

Jest to kolejna kultowa marka z portfolio japońskiego giganta, którą na współczesne platformy przeniesie Forever Entertainment. Pierwszą są zapowiedziane w grudniu odświeżone wersje gier Panzer Dragoon: Remake i Panzer Dragoon II Zwei: Remake.

The House of the Dead: Remake i The House of the Dead 2: Remake będą mieć nową, dostosowaną do współczesnych standardów grafikę oraz lekko zmodyfikowaną rozgrywkę, ale w pełni zachowają oryginalny scenariusz. Spółka zapowiedziała, że materiały z pierwszej z gier zostaną zaprezentowane w najbliższych miesiącach.

Seria The House of the Dead to kultowe rail shootery, których głównymi bohaterami i ofiarami są zombie. Popularność zdobyły na automatach, ale też na konsoli Sega Saturn, gdzie pierwsza część zadebiutowała w roku 1996.

W przypadku The House of the Dead: Remake właścicielem IP pozostaje SEGA. Forever Entertainment będzie współfinansującym koproducentem i wydawcą, a grę stworzy MegaPixel Studio. Produkcję współfinansuje także zagraniczna spółka TA Publishing.

Premiera odnowionej pierwszej części serii planowana jest przed końcem roku 2020. Platformy docelowe nie zostały podane. Patrząc na zapowiedzi dotyczące serii Panzer Dragoon można zakładać, że gra trafi na PC, aktualną i przyszłą generację konsol oraz platformę Google Stadia.

Comments

comments