W ostatnich dniach tematów było sporo, a największe zamieszanie zrobiły pierwsze zapowiedzi związane z nową generacją konsol.

Prawdziwy wysyp zapowiedzi czeka nas prawdopodobnie po pierwszych prezentacjach nowego Xboksa i PlayStation 5. Miło jednak, że już teraz znamy pierwsze produkcje, które planowane są na nowe maszyny Sony i Microsoftu.

Zanim przejdziemy do konkretów, podobnie jak przed tygodnie, zachęcam do wypełnienia naszej ankiety. Dla Was to dosłownie chwila czasu, a dla nas okazja do lepszego zaplanowania kolejnych działań. Ankietę znajdziecie TUTAJ.


TOP 5 tekstów ostatniego tygodnia

 1. Pierwsze polskie gry oficjalnie zapowiedziane na nową generację konsol
 2. Nową część House Flipper stworzą twórcy Phantom Doctrine
 3. Chernobylite i The Beast Inside łączą siły w kampanii promocyjnej
 4. Call of Juarez: Gunslinger na pewno trafi na Switcha
 5. Carbon Studio pracuje nad grą na licencji Warhammera

Teraz czas na najważniejsze informacja z krajowego podwórka, które w mijającym tygodniu nie doczekał się osobnego wpisy.

 • Cherrypick Games ogłosiło prace nad własną wersją kultowego Solitaire. Premiera w drugim kwartale 2020 roku.
 • 7Levels wyda na Switcha Inbento, produkcję studia Afterburn. Wcześnie obie firmy współpracowały przy okazji świetnego Golf Peak.
 • 11 bit Studios przesunęło switchową premierę Children of Morta na 20 listopada bieżącego roku.
 • Klabater ogłosił, że Crossroads Inc pojawi się w sprzedaży 23 października.
 • Studio The Dust podpisało umowę z inwestorem, której przedmiotem jest stworzenie nowej gry. To już czwarty taki projekt realizowany przez wrocławskiego dewelopera. Po jego ogłoszeniu studio i inwestor ocenią potencjał komercyjny, co pozwoli podjąć decyzję o dalszej produkcji.
 • Ekipa Kool2Play opublikowała nowy zwiastun Uragun.
 • Layers of Fear zadebiutuje na iOS 24 października.
 • Klabater zadebiutuje na giełdzie 15 października.
 • Nowy zwiastun zaprezentowali również twórcy Counter Terrorist Agency.

Na koniec małe teaser. Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, w poniedziałek odpalimy nowy dział na stronie. W środku kilka ciekawych tekstów, które będą się pojawiać w kolejnych dniach. Informuję, abyście pamiętali że w przyszłym tygodniu warto będzie do nas zajrzeć.

Comments

comments

O Autorze

Mateusz Mucharzewski

Niedoszły piłkarz, z wykształcenia ekonomista, zawodowo marketer, gospodarczy patriota. Grał w prawie każdą polską grę. Rodzime produkcje wspiera i promuje od wielu lat, nie tylko na Graczpospolitej. W elektronicznej rozrywce najbardziej ceni zaskakującą i działającą na emocje fabułę.

Podobne Posty